Dostępne kursy

Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie Biteable, służącym do tworzenia animacji i materiałów wideo. Dzięki niemu można z powodzeniem stworzyć w zaledwie kilka minut ciekawy film animowany i dostosować go do własnych potrzeb. Adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tworzeniem materiałów promocyjnych. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)


Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie EdPuzzle, służącym do tworzenia i personalizacji filmów dostosowanych do różnorodnych zajęć. Filmy można pobrać z szerokiej bazy dostępnych filmów bądź wgrać własny a następnie edytować, dostosowując go do swoich potrzeb. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)


Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać m.in. funkcje i zadania, podstawy prawne działalności bibliotek szkolnych, dokumentację biblioteczną, status prawny nauczyciela bibliotekarza. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie przybliża wybrane regulacje prawne z zakresu doradztwa zawodowego, specyfikę pracy doradcy zawodowego, rolę szkoły i bibliotek w systemie doradztwa zawodowego oraz najciekawsze otwarte zasoby edukacyjne z zakresu edukacji zawodowej. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)
Szkolenie przybliża program Flipquiz, służący do tworzenia quizów, podsumowujących umiejętności i wiadomości uczniów. Przeznaczone jest dla osób chcących wykorzystywać darmowe narzędzia do tworzenia interaktywnych quizów i stosować mechanizmy gier w edukacji. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl).

Program umożliwia w szybki i łatwy sposób tworzyć atrakcyjne kolaże, filmiki, pokazy zdjęć do których można dodać podkład muzyczny. Szkolenie wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl).

Program Photocollage.com służy do wykonywania kartek okolicznościowych, plakatów, które można zamieścić na blogu, stronie internetowej, wystawkach, gazetkach szkolnych, w serwisach społecznościowych. Szkolenie wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl).

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać nowe media oraz narzędzia z kategorii mediów społecznościowych służących promocji biblioteki i upowszechnianiu czytelnictwa. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie LINO, który służy m.in. do promocji literatury, prezentacji relacji  z imprez szkolnych, bibliotecznych, plakatów, filmów, muzyki, audiobooków. Jest również świetnym sposobem na przeprowadzenie zajęć metodą lekcji odwróconej. Wymaga utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów gimnazjum i maturzystów, którzy myślą o swojej przyszłej pracy zawodowej. Przed nimi wybór profilu szkoły czy kierunku studiów wyższych.

Zróbcie przegląd "nowych" zawodów, które dla wielu z Was brzmią jeszcze  tajemniczo. Może ktoś z Was odnajdzie się w tej branży?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką medycyny w Polsce, a w szczególności postacią pierwszej polskiej medycynierki - Anny Tomaszewicz- Dobrskiej. Kurs wymaga utworzenia konta na platformie a następnie samodzielnego zapisu na kurs. Kontakt z osobami prowadzącymi:
mierzwa.agata@wp.pla.wesolowska@bpmlawa.edu.pl

Kurs ten przeznaczony jest dla "bibliofilów", którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat piśmiennictwa polskiego - jego historii i współczesności.

Kurs ten przeznaczony jest również dla gości.

Kurs przedstawia życie i twórczość pisarza Henryka Sienkiewicza. Adresowany jest do uczniów, studentów i nauczycieli zainteresowanych postacią noblisty. Kurs wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (agnieszkakolodziejska1982@wp.pl).

Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie Canva, który służy m.in. do  przygotowania ciekawych grafik, zaproszeń, wizytówek, plakatów, ulotek, kartek pocztowych. Adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tworzeniem materiałów promocyjnych. Wymagane utworzenie konta i zapisanie samodzielne na kurs.

Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie Tagxedo, służącym m.in. do prezentacji oferty szkoły, biblioteki, promocji usług, tworzenia okolicznościowych plakatów, kartek, powtórzenia wiadomości lub jako ćwiczenia językowe. Adresowane jest do nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych promocją placówki, uatrakcyjnieniem własnych zajęć. Wymagane utworzenie konta i zapisanie samodzielne na kurs.

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Kurs skierowany jest do uczniów, studentów i nauczycieli zainteresowanych tematyką coachingu i tutoringu szkolnego. Jest dostępny dla gości.

Opracowanie formalne zbiorów w Bibliotece. Dokumenty filmowe, dźwiękowe, elektroniczne. Opracowały: Bogumiła Tańska, Bogumiła Pawłowska

Kurs zawiera ciekawostki o krajach Unii Europejskiej. Ukazuje Europę i Europejczyków w "innym zwierciadle".


Kurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich zainteresowanych tematyką.

Wymaga utworzenia konta na platformie Moodle.

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Kurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych nabyciem umiejętności sporządzania bibliografii załącznikowej, przede wszystkim do uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Kurs jest skierowany dla wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Juliana Tuwima. Dostępny dla studentów, wymaga utworzenia konta na platformie.

Kurs przeznaczony dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Przypomina i utrwala prawidłowe postępowanie przy niesieniu pomocy poszkodowanym w wyniku różnych niebezpiecznych sytuacji dnia codziennego. 

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie  wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)

Szkolenie wymaga samodzielnego utworzenia konta na platformie. 

Szkolenie wymaga utworzenia konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego (lewandowska_bozena@poczta.onet.pl)